POHONNÝ SYSTÉM

 • Nízký počet otáček
  Pohon Dyname se otáčí rychlostí 1200 otáček za minutu, tedy ¼ počtu otáček našich konkurentů. Méně hluku z elektromotoru. Více efektivity, radosti i zábavy.
 • Vyšší točivý moment
  Virtuální svaly se aktivují, až když jsou opravdu potřeba. Jsou kdesi tam uvnitř, a čekají na svou příležitost!
 • Patentovaný design
  Tři patentované technologie. Stovky nových myšlenek. Tisíce hodin usilovné práce.
 • V souladu sjezdcem
  Nejlépe pracuje při takové frekvenci šlapání, která je jezdcům na horských kolech přirozená. Nejlépe se cítí na opravdových trailech.
 • Motorická intuice
  Absolutní přizpůsobení se výkonu jezdce. Pohon Dyname rozpozná tvůj rytmus a reaguje na tvůj způsob jízdy.
 • Střed součástí rámu
  Středové složení je součásti kola, nikoliv pohonu. Žádný skřípot, menší opotřebení, snadná údržba i servis.
 • Kompletně uschováno
  Protože i my rádi jezdíme na mokru a blátě, uzavřeli jsme elektroniku do neprodyšného pouzdra a veškeré konektory opatřili voděodolnou certifikací IP67. 

Powerplay – síla ve hře

„Jak daleko vydrží baterie?“

Když se bavíme o horských elektrokolech, tomuto dotazu se nelze vyhnout. Odpověď není jednoduchá: uháníš po rovných lesních a polních cestách nebo donekonečna brousíš prudké, technicky náročné singletraily? Je slunný letní den v jižní Francii nebo sychravé zimní odpoledne v Nort Shore Mountains? Jedno je jisté – baterie ti bude stačit jen tak daleko, jak daleko tě unesou tvé vlastní nohy. S Powerplay si můžeš být stoprocentně jistý, že ze svého potenciálu vytěžíš naprosté maximum.

ŠLÁPNI DO TOHO!
Jakmile šlápneš do pedálů, tak pohon Dyname 3.0 hned sepne. U konkurenčních systémů dochází dost často k prodlevám, příliš prudkému dodání síly (což vede k tomu, že se kola protáčí nebo jezdec ztrácí kontrolu) a obecně ke zvláštnímu pocitu z jízdy. S Powerplay je start na svahu jednodušší než kdykoliv předtím – nyní se úplně lehce rozjedete.  Elektromechanický sensor točivého momentu pohonu Dyname měří napnutí řetězu přes pohyb v magnetickém poli aokamžitě předává feedback „mozku“ pohonu. Méně prodlev. Více síly. 

Dyname musí rychle vyhodnotit data a jezdce ještě rychleji podpořit. Jakmile se pohne řetěz, Dyname reaguje. Jak? Pokaždé, když se řetěz napne, je pozice řetězu měřena sensorem magnetického pole. Sensor udělá za sekundu 1000 měření. Tato extrémní citlivost se postará o solidní držení na kluzkých trailech, o skoro nezpozorovatelné přizpůsobení točivého momentu na těžkém terénu a o podání výkonu, který dodá přirozený pocit z jízdy.   

Absurdní výšky 
Díky efektivnímu managementu síly zdoláte 1 800 až 2 000 výškových metrů na jedno nabití baterie. (vycházíme-li z hmotnosti jezdce 102 kg).

Nabíjení
Naše rychlonabíjecí baterie dosáhne 80 % kapacity až o 66 % rychleji než konkurence.

Síla, rozum a šarm
Estetika nám leží na srdci. Powerplay jako horské kolo nejen jede, ale také jako horské kolo vypadá. 

Energie efektivně
Propracovaný 48-voltový systém nabízí větší dosah než standardní 36-voltová baterie se stejnou kapacitou.

VE SVÉ TŘÍDĚ NA ŠPICI 
Pohon Dyname 3.0 boduje svým výkonem ojedinělým ve své branži a točivým momentem o 108 Nm*. Můžeš tak mnohem rychleji zvládnout prudší svahy a bleskurychle zrychlovat. Přizpůsobení se stylu jízdy je tak plynulé, že navýšení počtu otáček je sotva znatelné. 

* přepočítáno na převod 1:1 z klikového mechanismu na převodní ozubené kolo

Parametry elektrosystému
- jednotka Rocky Mountain Dyname™ 3.0
- nominální výkon: 250 W
- maximální výkon: 770 W
- kroutící moment: 108 Nm
- úrovně přípomoci: 4
- systém je vybaven torzním senzorem
- bezúdržbový typ motoru
- maximální rychlost elektrické podpory: 25 km/h ± 10 %

BATERIE

S pohonem je použita integrovaná baterie o kapacitě 643 Wh (baterii lze demontovat jen v případě demontáže pohonné jednotky).

OVLÁDÁNÍ

Ovládání pohonu je zajištěno pomocí kompaktního ovladače iWoc na levé části u gripu.

INDIVIDUÁLNÍ NASTAVENÍ
Všechna elektrokola se systémem Rocky Mountain Dyname™ 3.0 lze připojit pomocí mobilní aplikace (Ebikemotion pro iPhone a Apple Watch) a můžeš tak nastavit elektrokolo dle Tvých potřeb a představ.