ELEKTROKOLA ROCK MACHINE

Elektrokola Rock Machine jsou český produkt vyvíjený a vyráběný v České republice pro potřeby českých zákazníků. Při jejich konstrukci je přihlíženo na požadavky a potřeby typického českého elektrocyklisty, od toho se odvíjí stavba rámů, typ motoru, kapacita baterie aj.

HLAVNÍ BENEFITY

• RÁMY ELEKTROKOL CERTIFIKOVANÉ V TÜV ZKUŠEBNĚ

Oproti levným konkurenčním elektrokolům jsou rámy Rock Machine konstruovány s maximálním důrazem na bezpečnost, kvalitu a tuhost, nikoliv pouze na cenu. Rám elektrokola je vzhledem k vyšší hmotnosti a většímu přenosu výkonu ve srovnání s rámem klasického kola nepoměrně více namáhán. Je proto nezbytně nutné, aby rám byl v exponovaných místech patřičně dimezován. U elektrokol Rock Machine Vám toto zaručujeme.

• POHODLNÝ SPORTOVNÍ POSEZ DÍKY MODERNÍ GEOMETRII

Kola Rock Machine jsou vyráběna lidmi pro lidi. Jejich moderní geometrie odpovídá požadavkům převážné většiny evropských cyklistů. Důraz je kladen na sportovně vzpřímenější posez a rovná záda. Dostupné je také větší množství velikostí rámů, aby si mohl vybrat každý, bez rozdílu výšky postavy a nemusel tak dělat kompromisy.

• DLOUHODOBĚ UDRŽITELNÝ PROVOZ ELEKTROKOL VYVINUTÝCH A VYROBENÝCH V ČR

U kol Rock Machine Vám zaručujeme životnost elektrokola daleko přesahující záruční dobu. Nestane se Vám tak, že by kolo po dvou letech přestalo fungovat, nebo začalo vyžadovat nákladný servis a výměnu součástí. Jedná se o kvalitní český výrobek s velkým množstvím servisních míst pro případ potřeby. Komunikace s výrobcem v ČR je rychlá, bez jazykových bariér a ve stejném právním prostředí, což se o asijských výrobcích říct nedá.

• POUŽITÍ KOMPONENTŮ URČENÝCH PRO ELEKTROKOLA

Stejně jako u rámů, tak i u komponentů použitých na Rock Machine elektrokolech, se počítá s vyšším zatížením. Proto jsou komponenty voleny tak, aby bez problémů toto zatížení zvládaly a byla zaručena jejich spolehlivost a dlouhá životnost. Jedná se zejména o zesílené odpružené vidlice Rock Shox a Suntour certifikované těmito výrobci pro elektrokola, dostatečně dimenzované brzdy Shimano a kvalitní řetězy KMC konstruované pro elektrokola. U levných konkurenčních elektrokol takovéto prvky nenaleznete. Dřívější výměna opotřebovaných dílů, které nejsou konstruovány pro elektrokola, je nevyhnutelná.

• OPTIMÁLNÍ KOMBINACE MOTORU, BATERIE A ŘÍDICÍ JEDNOTKY

V Rock Machine věříme, že pro správnou funkci elektrokola je nutná optimální kombinace výkonného a úsporného motoru, optimální kapacity baterie a vyspělé elektroniky v řídicí jednotce. Elektrokola Rock Machine jsou testována v českých i zahraničních podmínkách a od toho se tato kombinace vždy odvíjí. Neklademe tak důraz na ohromné kapacity baterií slibující teoretické dojezdy v řádech stovek kilometrů. Důvod je prostý. Přílišná nevyužívaná kapacita baterie vede ke zkrácení životnosti, jelikož krajní akumulátorové články zůstávají dlouhodobě nevyužité a tudíž jejich životnost končí dříve. Pokud je motor správně nastaven od výrobce, jako jsou motory Shimano STePS nebo BFI Sport Drive, dostačuje kapacita kolem 400 až 500 Wh na celodenní výlet. S vyšší kapacitou baterie nutně přichází i vyšší hmotnost a tím také horší ovladatelnost, poměrově kratší dojezd a vyšší pořizovací cena.

 

VÝHODY ELEKTROKOL ROCK MACHINE S POHONEM SHIMANO STEPS

• SYSTÉMY SHIMANO STEPS JSOU ZKONSTRUOVÁNY PRO SPORTOVNÍ CYKLISTICKÝ ZÁŽITEK Z JÍZDY

Elektrokola Rock Machine s pohonem Shimano STePS přináší v rámci každé kategorie sportovní zážitek, ať se jedná o celoodpružený enduro model, pevný trail bike nebo 29“ cross country elektrokolo. Do nejnáročnějších podmínek je využíván motor Shimano STePS e8000, který pomůže v nejtěžších stoupáních a díky nízké hmotnosti nebude překážkou ve sjezdech. Na cross country kolech jsou motory e7000, které slibují optimální kombinaci hmotnosti, výkonu a dojezdu pro celodenní využití. Na trekingových kolech jsou pak namontovány motory STePS E6100 a E500 s nižším kroutícím momentem dostačujícím pro cyklostezky a s důrazem na maximální dojezd.

• SHIMANO STEPS E7000 A E8000 - IDEÁLNÍ NÁSTROJ PRO JEZDCE, KTEŘÍ CHTĚJÍ VYUŽÍT PŘÍPOMOCI V KOPCÍCH, ALE ZÁROVEŇ CHTĚJÍ PODÁVAT VLASTNÍ VÝKON

U vrcholných pohonů Shimano STePS lze prostřednictvím aplikace mobilního telefonu nastavit tři úrovně výkonu režimů TRAIL a BOOST (low/medium/ high). Kdykoli a zcela zdarma můžete před vyjížďkou sami zvolit mezi opojným výkonem motoru v těžkém terénu, nebo dlouhým dojezdem na celodenní vyjížďce, příp. kompromis mezi oběma úrovněmi. Chcete-li se přesunout např. do práce bez potu a zadýchání, lehce si kolo nastavíte na maximální hodnoty přípomocí. Pokud chcete v rámci tréningu vydávat co nejvíce své energie, naopak zvolíte nízké hodnoty výkonu motoru. Shimano STePS se tak přizpůsobí Vám, nikoliv Vy jemu.

• SYSTÉMY OD RENOMOVANÉHO VÝROBCE MOTORŮ A BATERIÍ Z JAPONSKA

Japonsko bylo vždy leaderem ve vývoji elektroniky a synonymem pro neustálé zlepšování. To samozřejmě platí i u motorů Shimano STePS. Mají vyšší pořizovací cenu než čínská konkurence, zato uživatelé dostanou kolo s delší životností a řeší méně závad. V motoru jsou také použita kvalitnější ložiska šlapacího středu, která není potřeba během životnosti kola vyměňovat. To se u levných motorů zaručit nedá, přičemž výměna je dosti problematická. Stejné je to i s články použitými v bateriích. Předimenzované levné články nikdy nebudou mít takovou životnost, jako pečlivě vypočítané a přesně vyrobené japonské.

• SERVISNÍ SÍŤ SHIMANO JE GLOBÁLNĚ NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ

Servis Shimano komponentů Vám zajistí prakticky kterýkoliv mechanik na celém světě. Jedná se o komponenty, které zná a opravuje snad každý servis, a proto se nemusíte obávat, že Vám nepojízdné kolo zkazí dovolenou v zahraničí. Díky komunikaci prostřednictvím diagnostických protokolů není třeba posílat vadný komponent výrobci. Po zaslání protokolu e-mailem ihned distributor Shimano odesílá nový díl do servisního centra. Vaše sezóna není ohrožena zdlouhavým procesem vyřizování reklamace, příp. pozáruční opravy.

• KAŽDÉ ELEKTROKOLO ROCK MACHINE SE SYSTÉMEM SHIMANO STEPS JE POSTAVENÉ NA KVALITATIVNĚ VYŠŠÍ ÚROVNI RÁMU A KOMPONENTŮ

Kvalitní motor potřebuje kvalitní elektrokolo a naopak. Pohony Shimano STePS jsou montovány na elektrokola Rock Machine, která jsou osazena odolnějšími komponenty, ať se jedná o rám, odpruženou vidlici, pláště, nebo řetěz. Rámy jsou dvojího typu, buď s částečně integrovanou baterií, nebo s plně integrovanou baterií v dolní rámové trubce, což přináší další množství benefitů, jako je zvýšení tuhosti, efektivnější rozložení váhy a v neposlední řadě také atraktivnější a nadčasový design.

• UNIKÁTNÍ RYCHLONABÍJEČKA S KOMPAKTNÍMI ROZMĚRY

Shimano má ve svém portfoliu také novinku v podobě kompaktní nabíječky vhodné i do batohu nebo brašny pro dlouhé cesty. Nabíječka je lehká a zabere jen minimum úložného prostoru. Perfektně se hodí pro dobíjení baterie během přestávek na Vaší celodenní cestě. Díky vyššímu výstupnímu napětí dokáže nabít baterii rychleji než nabíječky klasické. V praxi to znamená, že baterie 504 Wh bude z poloviny kapacity na 80 % nabita za hodinu, z nuly na 80 % pak za cca 2 hodiny.

• DOŽIVOTNÍ AKTUALIZACE FIRMWARU ZDARMA PROSTŘEDNICTVÍM VAŠEHO SMARTPHONU

Pokud jste vyznavači moderních technologií a chcete, aby Vaše elektrokolo morálně nikdy nezastaralo, je pro Vás Rock Machine s pohonem Shimano STePS to pravé. Všechny pohony Shimano lze spárovat pomocí Bluetooth s aplikací ve Vašem chytrém telefonu a aktualizovat celé elektrokolo doživotně a zdarma.

• SHIMANO DIAGNOSTIKA

Pokud nemáte na kole pohon Shimano podporující Bluetooth, můžete využít široké servisní sítě. Shimano diagnostika je dnes běžným vybavením dílny a zaručuje Vám, že Vaše kolo bude mít vždy aktuální data ze serveru Shimano, jako jsou optimalizované výkonnostní křivky hnacího systému.

• SHIMANO ROVNÁ SE POHON, NEJEN BATERIE PLUS MOTOR

Zní to zvláštně, ale je to jedna z nejpodstatnějších věcí u Shimano pohonů. Shimano je technologický gigant, který vyvíjí své produkty jako sady (na rozdíl od ostatních výrobců elektropohonů kol). Systém řeší včetně sad komponentů (měniče, kazety, řazení, náboje, brzdy), které jsou plně kompatibilní a optimalizované s pohony STePS. Na tyto komponenty Shimano využívá a uplatňuje desítky patentově chráněných technologických prvků, které stále vyvíjí a zdokonaluje. Tyto patentové prvky ulehčují jízdu, šetří energii, optimalizují hmotnost, snižují tření a hluk, ulehčují řazení apod.

• UPEVNĚNÍ MOTORU

Další z velice podstatných prvků kol s pohonem STePS je upevnění motoru jako takového. Shimano má patentované upevnění třemi šrouby, přičemž osa šlapání je umístěna v těžišti těchto šroubů. Montáž motoru do pouzdra v rámu je tak mnohem stabilnější a pevnější.

 

VÝHODY ROCK MACHINE S POHONEM BFI SPORT DRIVE

• RÁM PŘIZPŮSOBENÝ SYSTÉMU

Na počátku byla stanovena ideální pozice jezdce, motoru, baterie, řídítek a sedla s ohledem na komfort jezdce, snadnou ovladatelnost a bezpečný výkon. Poté byl spojením klíčových míst vytvořen rám. Výsledkem je dokonalé uložení, kdy baterie plynule přechází do rámu a následně do motoru. Vzniká tak nejen designově velice povedený celek, ale také pevné a tudíž bezpečné elektrokolo. Dalším benefitem je rámová konstrukce kolem celého motoru, která zajišťuje jeho ochranu daleko lépe, než plastové kryty na levných elektrokolech.

• MODELY JSOU URČENY PRO PŘESUNY Z MÍSTA NA MÍSTO BEZ VĚTŠÍCH SPORTOVNÍCH AMBICÍ

Pohony BFI Sport Drive jsou vyrobeny tak, aby ideálně pomáhaly s jízdou po cyklotrasách nebo v lehčím terénu. Tomu je přizpůsoben i maximální krouticí moment motoru 60 Nm. Ten byl vyhodnocen jako ideální kompromis pro sportovně méně náročné jezdce, kteří chtějí dostatečnou přípomoc, ale také dlouhý dojezd.

• IDEÁLNÍ MODELY PRO ZAČÍNAJÍCÍ ELEKTROCYKLISTY S VÝHODOU DOSTUPNÉ CENY

I při vysoké kvalitě si elektrokola Rock Machine s pohony BFI Sport Drive udržují velice příznivé ceny. V té jsou zahrnuty benefity, jako je kvalitní servis, skutečná záruka na rám i komponenty, stabilní distributor a v neposlední řadě bezproblémový reklamační servis v případě potřeby. Oproti konkurenci jsou elektrokola se systémem BFI Sport Drive osazena kvalitními brzdami Shimano, řetězy KMC pro elektrokola apod.

• CENA SE POHYBUJE V OČEKÁVANÉ VÝŠI A NÁKUPNÍ ROZHODNUTÍ NOVÝCH ELEKTROCYKLISTŮ JE BEZBOLESTNÉ

Mnoho začínajících elektrocyklistů se staví zdráhavě k rozhodnutí pořídit si elektrokolo. Díky vyšším pořizovacím cenám často sáhnou po nekvalitních levných výrobcích, které ale brzy doslouží a ve výsledu je pořízení elektrokola daleko nákladnější. Elektrokola s pohony BFI Sport Drive jsou kompletována tak, aby pořizovací cena nevysála rodinný rozpočet, ale cyklista měl jistotu, že vlastní kvalitní stroj s perspektivou dlouhodobého provozu bez komplikací.

• JIŽ 3. GENERACE SYSTÉMŮ S VÍCE NEŽ 30 000 VYROBENÝMI ELEKTROKOLY JSOU JEDNY Z NEJTIŠŠÍCH NA TRHU

Zvukový projev elektromotoru je od počátku velice citlivou problematikou. Motory BFI Sport Drive byly však dovedeny k dokonalosti a v současnosti se řadí mezi nejtišší na trhu, navíc po celou dobu své životnosti. Oproti levným motorům tak nedochází postupem času k nadměrnému hluku uvnitř pohonné jednotky, ani ke skřípání ložisek.

• DÍKY VÝROBĚ V ČR A DISTRIBUCI PROSTŘEDNICTVÍM SPOLEČNOSTI CYKLOMAX GARANTUJEME KVALITNÍ ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Společnost Cyklomax je jedním z největších distributorů jízdních kol, elektrokol, doplňků a komponentů v České republice. Díky přímému napojení na výrobní závod v Kopřivnici a kvalitně proškolenému personálu je zaručen rychlý, profesionální a bezproblémový záruční i pozáruční servis.

• V KOLEKCI PRO ROK 2019 BUDE JEŠTĚ VĚTŠÍ VÝBĚR BAREV

Barva jezdí. Každý, kdo pořizuje dražší věc, určitě přihlíží i k tomu, jak produkt vypadá. Díky ohlasům od koncových zákazníků je modelová řada elektrokol Rock Machine s pohony BFI Sport Drive pro sezónu 2019 výrazně rozšířena. Vybere si tak vyznavač konzervativní, toužící po nenápadném elektrokole, ale i ten, kdo chce své elektrokolo vystavovat na odiv.

 

DOJEZD ELEKTROKOL ROCK MACHINE

Dojezd elektrokola je bezpochyby nejčastěji kladenou otázkou při pořizování. Výrobci se předhánějí v kapacitách baterií, které slibují dojezd elektrokol až 200 kilometrů. U Rock Machine neslibujeme nesplnitelné, v otázce dojezdů elektrokol uvádíme data z praxe. Elektrokola Rock Machine nabízí modely kol s pohonem Shimano STePS a kola s pohonem BFI Sport Drive. Pro pohony Shimano STePS udává výrobce Shimano dojezdy kalkulované v reálných podmínkách, které s odchylkami v řádech jednotek procent sedí i na kola Rock Machine. Tento dojezd počítá s váhou jezdce a kola celkem 100 kg, plynulou jízdou 23 km/h v rovinatém terénu.

 

Tabulka níže nabízí kalkulované dojezdy elektrokol vycházející z reálných naměřených hodnot. Zde je vidět, jak velký rozdíl v dojezdech elektrokol činí váha jezdce (popřípadě jezdce a brašen, batohu apod.). V případě jízdy po rovině je zamýšlen povrch hladký s minimálním stoupáním, terénem se rozumí kombinace kopců, nezpevněných cest, ale i asfaltu.

Vždy je třeba vzít v úvahu veškeré aspekty jako je váha, vítr, povrch, pláště aj. Jak udávané, tak i naměřené a vypočítané hodnoty dojezdů jsou čistě orientační a v reálných situacích se mohou lišit.

Pohony BFI Sport Drive jsou koncipovány jako klasické turistické. V současné době existují dva typy ovládání a řídících jednotek pro dva typy motorů. Motory jsou používány buď zadní (krosová kola), nebo středové (horská kola). Ovládací panel je buď kruhový displej s tlačítky v jednom celku, kde si jezdec volí podporu citlivěji (celkem 15 stupňů), nebo novější, kde je použitý kompaktní displej a oddělená minimalistická ovládací tlačítka umístitelná na obě strany řídítek. Ten umožňuje zvolit mezi třemi úrovněmi podpory, podobně jako jsme zvyklí u pohonu Shimano.

Tabulka č. 1 znázorňuje dojezdy elektropohonů BFI Sport Drive obecně. Tabulka č. 2 uvádí dojezdy kola Storm E60-29 25th Anniversary, který je osazen speciálními plášti WTB přispívajícími k delšímu dojezdu elektrokola. Těmito plášti budou od sezóny 2020 osazeny všechny modely Rock Machine s pohonem BFI Sport Drive. U všech elektrokol s pohony Sport Drive je možné volit ze dvou kapacit baterií (418 Wh a 504 Wh) podle toho, jak dlouhé cesty chce zákazník absolvovat. Stejně jako u všech pohonů, platí i zde, že výsledný dojezd je striktně závislý na okolních vlivech, nahuštění plášťů, povrchu apod. Vzhledem k tomu, že si každý jezdec volí podporu dle svých individuálních požadavků, je vhodné, aby si každý nejprve ozkoušel dojezdy na kratších vzdálenostech. Zjistíte nejenom to, jak daleko se svým kolem dojedete, ale také se s kolem více sžijete a naučíte se optimalizovat dojezd a vytěžit ze svého kola maximum.