Elektrokola jsou fenoménem posledních let a né každý při výběru elektrokola hledí detailně na jeho technické parametry.
Nelze tak srovnávat elektrokola různých cenových relací a technických parametrů. 

Dneska se podíváme na parametry systému Shimano, kterými jsou vybaveny nabízená elektrokola na BIKESTOCK.CZ.

SHIMANO STEPS E8000

Shimano vyvinulo nový systém STePS MTB , který jezdci na kole umožňuje maximální zábavu. Jízda se systémem E8000 není nic menším, než pořádnou porcí adrenalinu na MTB v náročném terénu, nahoru i dolů, posunující Vaše hranice. Elektro kolo s E8000 Vám ukáže zcela nový pohled na jízdu, zcela nový svět.

SHIMANO STEPS Mountainbike System

Zcela nový SHIMANO STePS Systém pro horská kola

BLIZZ e50-27+

BLIZZ e70-27+ vybavený motorem E8000

Základ systému tvoří lehký kompaktní motor DU-E8000, přinášející intenzivní, ale přirozený jízdní pocit. Není to však jen výkon, který přináší radost z jízdy, ale zároveň propracovaná stavba kol Rockmachine, která tvoří celek dokonalým. Malý motor DU-E8000 nám umožnil vytvořit krátkou zadní stavbu, přinášející skvělou ovladatelnost kola v terénu. Navíc je motor tak úzký, že vzdálenost pedálů (Q-faktor) je obdobná jako u standardního horského kola. Proto se jízda na elektro MTB od horského kola téměř neodlišuje. Sílu motoru můžete jednoduše ovládat FIREBOLT přepínačem na levé straně řidítek. Na výběr máte mezi režimy „Eco“, „Trail“ a „Boost“, takže je síla motoru a podpory výkonu vždy pod kontrolou Vašeho prstu.

Ideálním spojením je pak použití E8000 systému s řazením SHIMANO XT M8000, které nabízí precizní řazení za všech podmínek a zadní měnič SHADOW+. Možností je i použití elektronického řazení XT Di2, které svou řadící preciznost a rychlost přenáší díky elektronickému kabelu i na elektrokolo.  A POCITY Z JÍZDY ?

Motor a systém E8000 přichází se speciálním nastavením pro horská kola optimalizovaným pro jízdu v náročném terénu.  Ihned při prvním šlápnutí do pedálu cítíte podporu motoru, téměř bez zpoždění. Stejně důležité je vypnutí podpory v případě, že se blížíte do prudké zatáčky nebo k náročné terénní překážce. Super precizní E8000 systém funguje velmi intuitivně a perfektně napomáhá jezdci k plynulé jízdě v momentě, kdy je toho zapotřebí.

ASISTENCE PŘI TLAČENÍ KOLA / PUSHING AID

Došlo na tlačení kola do kopce? SHIMANO přichází s adaptovaným pushing aid systémem pro bikery s názvem „Power Walk Assist“ neboli dopomoc elektromotoru při tlačení, jste-li nuceni v nejprudších pasážích kolo do kopce vézt vedle sebe. Při rychlosti do 6 km/h – určeno nařízeními – Vám tak kolo pomůže i při chůzi s ním.

DOJEZDOVÁ VZDÁLENOST (VČETNĚ KOPCŮ)

distance graph

Na základě výsledků výrobce:

  • Při váze (jezdec + kolo): 100kg 
  • Baterie: 504Wh
    *výškové metry: délka stoupání (nadmořská výška)

Data jsou obecným indikátorem dojezdu a velmi záleží na podmínkách užití, životním cyklu baterie ad.

KOMPAKTNÍ SÍLA MOTORU

Se speciálním designem pro horská kola, e8000 motor umožňuje vytvořit extrémně krátkou zadní stavbu zachovávající ovladatelnost kola, průchodnost pneumatik a úzký Q-faktor. Nízká váha rovněž dopomáhá k ovladatelnosti a snadnému pocitu z jízdy. Systém přináší kroutící moment 70Nm a 250W přidaného výkonu, což jezdci pomáhá i v těch nejprudších kopcích. Atraktivní design je zároveň funkční. Je jím zajištěn odvod vznikajícího tepla od motoru. Systém díky tomu přináší kompaktní prvek, díky kterému si může jezdec užít na kole kvanta zábavy. 

distance graph
Váhové porovnání s konkurenčními výrobci
distance graph

SHIMANO STEPS MTB Vám umožní dojet dále, vyjet výše a vrátit se z vyjížďky čerstvější, aniž byste přišli o zážitky z jízdy na horském kole.

Q-FAKTOR ZACHOVÁN PRO KOMFORT PŘI ŠLAPÁNÍ

Vzdálenost mezi klikami (pedály) je pro pocit z jízdy zásadní. Velká vzdálenost mezi nimi dělá jízdu na kole nepříjemnou a dochází při ní k nadměrnému kroucení rámu, čímž vytrácí část energie přenesené na samotnou jízdu. Kompaktní e8000 umožňuje stejnou vzálenost klik jako běžné MTB. Q-faktor má nulový posun oproti  středu motoru, čímž je šlapání plynulé, komfortní a maximálně efektivní.

distance graph

Technické informace Shimano STePS E8000

Komponenty Shimano STePS E8000

Komponenty Shimano STePS E8000

Zdroj dat: rockmachine.us