Rocky Mountain kompletně přepracoval model Altitude pro rok 2024! Altitude je odolný enduro bike s progresivní kynematikou rámu se zdvihem 160 mm a zdvihem vidlice 170 mm. Tento enduro bike zvládne ty nejtěžší terény a je prověřen v závodním prostředí EDR seriálu enduro závodů.

Rám je kompletně přepracován a je vybaven novými technologiemi pro dosažení ještě vyšší tuhosti díky nižší poloze přepákování a pevné zadní stavbě. Systém pružení LC2R pochází už z roku 2006, kde byl použit na modelu Slayer. Na novém rámu nechybí možnost nastavení geometrie rámu pomocí RIDE-4 systému a možnosti změny rozměru "reach" (rozměr reach +/- 5 mm) pomocí misek hlavového složení.

Pokud chceš jet nekompromisně z kopce, potřebuješ tento bike!

Rám je do detailu propracovaný a nabízí vyspělé technologie nastavení geometrie.

Systém nastavení RIDE-4 umožňuje jezdcům rychle doladit optimální geometrii za pomoci imbusového klíče. Díky jednomu rotujícímu čipu jsou možné až čtyři konfigurace. To umožňuje jemné změny geometrie s minimálním vlivem na vlastnosti tlumení.

LC2R™ suspension system

Odpružení LC2R™ přináší jemně fungucí a krásně předvídatelný projev zadní stavby v běžném i extrémně náročném terénu.

Jak tento systém funguje?

 • Stabilní a tuhý - Konstrukce odpružení je díky krátkým raménkům a pevnému trojúhelníku zadní stavby, výrazně tuhá, díky čemuž kolo okamžitě reaguje a působí kompaktním dojmem.
 • Efektivita si podmaní náročný terén - Precizně odladěná křivka odpružení a nízko soustředěné těžiště pomáhají lépe zpracovávat nerovnosti, stejně jako držet zadní kolo neustále přilepené k povrchu i při maximálním zatížení.
 • Nízko položené těžiště - Hlavní bod otáčení umístění koncentricky okolo šlapacího středu přispívá ke snížení celkového těžiště, díky čemuž roste stabilita celého kola, ale i lehkost jeho ovládání.
 • Posílená efektivita při šlapání - Použitá konstrukce minimalizuje efekt tahání za pedály“, zatímco křivka odpružení je navržena tak, aby jezdci dopřála pocit jisté opory a snadného pohybu vpřed.

Reach adjust headsets

Možnost úpravy "reach" kola (rozměr reach +/- 5 mm).

29"/Muller - MX - možnost změny kola na mullet

Možnost úpravy kola do "mullet" setupu (29"/27,5") bez nutnosti úpravy rámu pomocí flip-chipu na přepákování.

PenaltyBox 2.0™ (pouze u karbonové verze)

Nový úložný prostor se spodní trubkou PenaltyBox™ 2.0 (pouze modely s karbonovým rámem) zahrnuje velkorysou kapacitu, vlastní obal na nářadí a pevný systém výklopných dveří, který lze zdvojnásobit jako držák na láhev s vodou a vestavěný skrytý oddíl pro AirTag.

BENEFITY

 • Moderní enduro geometrie - jasné prvky rámu, jako jsou - úhel hlavové trubky 63 st., více postavená sedlová trubka a delší reach
 • Odpružení LC2R™ přináší jemně fungující a krásně předvídatelný projev zadní stavby v běžném i extrémně náročném terénu. 
 • Možnost úpravy kola do "mullet" setupu (29"/27,5") bez nutnosti úpravy rámu pomocí flip-chipu na přepákování.
 • RIDE-4 technologie možnosti přizpůsobení geometrie rámu
 • Možnost úpravy "reach" kola (rozměr reach +/- 5 mm)
 • Výběr velikosti kol a rámu - 29"/27,5" 
 • Nový úložný prostor se spodní trubkou PenaltyBox™ 2.0 (pouze modely s karbonovým rámem) zahrnuje velkorysou kapacitu, vlastní obal na nářadí a pevný systém výklopných dveří, který lze zdvojnásobit jako držák na láhev s vodou a vestavěný skrytý oddíl pro AirTag.
 • Téma teleskopické sedlovky - specifické velikosti kola odpovídá i použití teleskopické sedlovky s vyšším zdvihem, v tomto případě - SM = 150mm | MD = 170mm | LG – XL = 200mm

Geometrie

Doporučené velikosti kol

Doporučené velikosti pro výšku jezdce: S (152.5 - 167 cm), M (162.5 - 177.5 cm), L (172.5 - 188 cm), XL (183 - 198 cm)

Kompletní nabídku a možnost objednání nového modelu Altitude najdeš zde!