Element je novinkou od modelového roku 2022. Tento downcountry bike v sobě skrývá velký potenciál z pohledu použití. Svými parametry se řadí mezi špičkové XC stroje a jeho geometrie umožňuje i velkou dávku zábavy najít na trailu!

Během několika dní mám možnost testovat tento univerzální stroj, takže mrkněte na reálný test Elementu od Rocky Mountain.

V čem je Element výjmečný?

Vyladěn speciálně pro jezdce všech velikostí

Thunderbolt a Element 2021 byly zařazeny do kategorií kol s nižšími zdvihy, kdy znatelnými rozdíly u obou platforem byly hlavně velikost kol, výška zdvihu a charakter ježdění, pro který byly obě platformy stvořeny. Bylo pro nás naprosto přirozené tyto dvě platformy propojit a docílit tak požadované vyváženosti. Stvořili jsme ideál!

Podíváme-li se na potřeby menších jezdců, zohlednili jsme velikost kol v kombinaci s extra malým rámem. Náš mimořádně malý rám (XS) je nabízen s 27,5 palcovými koly, která pomáhají menším jezdcům s akcelerací, obratností a také snižují výšku šlapání, aby kolo lépe sedělo a lépe se na něm menším jezdcům jezdilo. Jezdci, kteří jsou dostatečně velcí na rámy velikost S, M, L a XL dostanou svůj bike s 29 palcovými koly. Jedním z cílů při vývoji nového Elementu bylo poskytnout větší podporu jezdci v celém rozsahu zdvihu, ale bez omezování trakce zadního kola. Vylepšili jsme anti-squat, abychom nabídli rychlejší akceleraci a snížili progresi koncového zdvihu, abychom usnadnili přístup k celému rozsahu zdvihu. Tato přepracovaná kinematika nám umožní vyvinout menší tlak a tlumič, což vede k plynulejší a klidnější jízdě.

Rám je do detailu propracovaný a nabízí vyspělé technologie nastavení geometrie.

Systém nastavení RIDE-4 umožňuje jezdcům rychle doladit optimální geometrii za pomoci dvou imbusových klíčů. Díky jednomu rotujícímu čipu jsou možné až čtyři konfigurace. To umožňuje jemné změny geometrie s minimálním vlivem na vlastnosti tlumení.

Smoothwall Carbon je založen na jednom z nejsofistikovanějších procesů výroby uhlíku na světě, Špičkové výsledky tuhosti a hmotnosti (STW), legendární kvalita jízdy a dlouhá životnost. Tvrdé jádro formy umožňuje dokonalé tvarování vnitřku rámu a zabraňují se přebytečnému materiálu. V různých oblastech rámu používáme různé druhy uhlíkových vláken ke zvýšení tuhosti, zlepšení odolnosti proti nárazu a snížení hmotnosti.

Odpružení Smoothlink je účinné, ale zároveň pružné při šlapání a řazení rychlosti. Vyznačuje se kontrolanou jízdou. Tato filozofie systému zavěšení čtyř kloubů je zaměřena na jízdní vlastnosti; každá platforma pro jízdní kola, kterou vyvíjíme, je vyvážená, pokud jde o její vlastnosti, jako je „anti-squat“, zdvih nápravy, prodloužení řetězu, křivka zavěšení, „anti-rise“ atd., aby bylo platnosti legendárního zážitek z jízdy na kole Rocky Mountain.

Pokud jde o nastavení tlumiče, záleží na velikosti. Každé naše kolo je vybaveno speciálním nastavením tlumičů. Hodnoty pro toto vyladění vycházejí z našich nesčetných testovacích jízd, protože žádná tabulka výrobce nám neposkytuje více informací než jízdy na nejlepších trailech na světě. Naladění podle velikosti je o krok dál. Upravíme nastavení tlumiče podle příslušné velikosti rámu. Nyní si všichni jezdci mohou užít továrně vyrobenou optimální kinematiku tlumiče s jemnou odezvou, dobrou podporou a progresivními vlastnostmi tlumení.

Kompletní nabídku a specifikace jednotlivých modelů naleznete zde!